Αποστολέας Θέμα: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΤΡΙΓΛΙΑΝΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΤΡΙΓΛΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 1790 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Φόρουμ

• Τριγλιανός Απόγονος
  • **
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 4
  • -Λαμβάνω: 13
  • Τόπος: Νέα Τρίγλια Χαλκιδική
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 15
  • Φύλο: Άντρας
                              16/5/2010

Προς   Τον Δήμαρχο και το Δημοτικό Συμβούλιο Τριγλίας

Αγαπητοί συμπατριώ τες

Με αφορμή τις θλιβερές εξελίξεις που αφορούν στην αλλαγή του ονόματος του νέου δήμου στα πλαίσια του σχεδίου Καλλικράτ ης και την επιχειρού μενη <<εξαφάνιση>> του ονόματός μας συμπαρατα σσόμαστε στον αγώνα των δημοτών της Τρίγλιας και ενώνουμε την φωνή μας στις δίκαιες διαμαρτυρ ίες τους.

Δηλώνουμε κατηγορημ ατικά και με αγανάκτησ η ότι την ταυτότητα μας που σφυρηλατή σαμε στο καμίνι της   ιστορίας στα νερά της Προποντίδ ας και διατηρήσα με μέσα από ανείπωτου ς διωγμούς δεν θα την ξεπουλήσο υμε χάριν κοντόφθαλ μων και φθηνών μικροκομμ ατικών συναλλαγώ ν.

Να είστε βέβαιοι ότι ο αγώνας μας είναι δίκαιος οι στόχοι μας ευγενείς και η ακατάλυτη τριγλιανή μας δύναμη θα κατατροπώ σει τους <<ξίκηδες>>.

Αναμένουμ ε τις αποφάσεις σας για να συντονίσο υμε τις ενέργειες μας.

Ο πρόεδρος

Αλέξανδρο ς Ιωάννου Κοκκινίδη ς
Υποναύαρχ ος Ιατρός Π.Ν ε.α

ΚΟΚΚΑΛΑΣ ΑΛΕΚΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Φόρουμ

• Administrator
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 135
  • -Λαμβάνω: 19
  • Τόπος: Ραφήνα
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 27
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω ότι δεν έχω να αναφέρω κάτι περισσότε ρο απο αυτά που αναφέρει ο Κος Σακελαρίδ ης.

Ως διαχειρισ τής του ιστότοπου, αναμένω με την σειρά μου να αναρτήσου με και να συνδράμου με , στον δίκαιο αγώνα κατά των "ξίκηδων"
Όλοι μαζί, μπορούμε να ενημερώσο υμε αυτόν τον χρήσιμο χώρο, ώστε να τον έχουν οι νεώτερες γενιές, ως παρακαταθ ήκη την ιστορία των προγόνων μας.

Αλλά και να γνωριστού με, αναπτύσον τας γνωριμίες - φιλίες, ενώνοντας κάθε Τριγλιανό Απόγονο.

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal