Αποστολέας Θέμα: Τα θερμά συλλυπητήρια μου.  (Αναγνώστηκε 1037 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Φόρουμ

• Τριγλιανός Απόγονος
  • **
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 18
  • -Λαμβάνω: 13
  • Τόπος: Ραφήνα
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 19
  • Φύλο: Άντρας
Τα θερμά συλλυπητήρια μου.
« στις: 04 Μάιος 2014, 08:55:25 μμ »
Μόλις το έμαθα και θέλω να εκφράσω τα θερμά συλλυπητή ρια μου, στις οικογένει ες Πιστικίδη και Μαλάκη, για τον ξαφνικό χαμό της Χρυσούλας Πιστικίδη - Μαλάκη.
Ήταν αδελφή του Βασίλη Πιστικίδη υπ. Δημάρχου Ραφήνας, σύζυγος του πρώην Δημάρχου Αναστάσιο υ Μαλάκη και κόρη του αείμνηστο υ  Αθανάσιου Πιστικίδη .
Ας είναι ελαφρύ το χώμα που την σκέπασε.
Χαίρομαι ιδιαίτερα, που επιτέλους υπάρχει διαδικτυα κά, ένας χώρος να φιλοξενήσ ει και ενώσει ταυτόχρον α, τα Δύο χωριά των Τριγλιανώ ν, αλλά και όσους Τριγλιανο ύς δεν βρίσκοντα ι σε αυτά.
Ευελπιστώ στην ευαισθητο ποίηση σας, ώστε να καταγράψο υμε σημερινές ενημερώσε ις, αλλά και την ιστορία του μερά μας.

• Global Moderator
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 73
  • -Λαμβάνω: 109
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα θερμά συλλυπητήρια μου.
« Απάντηση #1 στις: 04 Μάιος 2014, 10:56:55 μμ »
Θερμά συλλυπητή ρια στον Βασίλη Πιστικίδη και στην οικογένει α της θανούσας.

• Τριγλιανός Απόγονος
  • **
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 0
  • -Λαμβάνω: 1
  • Τόπος: Ραφηνα
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Απανταχου τριγλιανοι- οι απογονοι τους

Τι να πρωτοθυμη θώ για τη μικρή μου τη ξαδέλφη;
Ήταν "η χαρά της ζωής" που λέμε. Τα κατάφερε όμως να φύγει νωρίς και να μας αφήσει ένα πολύ μεγάλο κενό που δεν ξέρουμε πως θα το καλύψουμε .

Από παιδί, πάντα μας έκανε όλους να γελάμε.  Τότε, που ζούσε ακόμη ο παππούς και η γιαγιά και δεν υπήρχε ακόμη τηλεόραση, τα χειμωνιάτ ικα βράδια που μαζευόμασ ταν όλοι γύρω από τη φωτιά , το Χρυσουλιό οργάνωνε αυτοσχέδι ες παραστάσε ις για να μας διασκεδάσ ει. Το μεγαλύτερ ο της σουξέ θυμάμαι, ήταν το "Άχου βρε γατούλα με τη ροζ μυτούλα", τα ξανθά της τα κοτσιδάκι α την βοηθούσαν να μιμείται τη Βουγιουκλ άκη στο "Ξύλο βγήκε από τον Παράδεισο" με πολύ μεγάλη επιτυχία. Όταν δε, έρχονταν κάποιος, ανεπιθύμη τος για μας τα παιδιά,  επισκέπτη ς και θέλαμε να φύγει για να συνεχίσου με τη παράσταση, έτρεχε γρήγορα και έβαζε πίσω από την εξώπορτα, τη σκούπα ανάποδα μαζί με μπόλικο αλάτι, για να φύγει ο μουσαφίρη ς. Δεν ξέρω πως, αλλά το ξόρκι έπιανε και γρήγορα συνεχίζαμ ε τα γέλια και τη χαρά.

Μεγαλώσαμ ε, η ξενοιασιά πέρασε, αλλά το κέφι της ήταν μοναδικό. Ήταν πάντα η καρδιά της παρέας.
Μαθήτρια του (τότε) Γυμνασίου, ερωτεύτηκ ε τον καθηγητή που τη βοηθούσε στο Μαθηματικ ά, Τάσο Μαλάκη, και μόλις τελείωσε το σχολείο παντρεύτη καν. Έγινε μια άξια μητέρα και σύζυγος. Στάθηκε πάντα δίπλα στα παιδιά και τον άντρα της με γέλιο και χαρά.  Δεν άφησε ποτέ κανένα να καταλάβει τα προβλήματ α της μακροχρόν ιας αρρώστιας της. Ακόμα και όταν διηγόταν περιστατι κά από τις περιπέτει ες της στα νοσοκομεί α, πάλι τα κατάφερνε και μας κάνει να γελάμε.
Πως μπορείς να ξεχάσεις μια τόσο ζωντανή παρουσία; Θα τη νοιώθουμε πάντα δίπλα μας και θα είναι μέσα στις καρδιές μας για πάντα.

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal