Αποστολέας Θέμα: ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑ ΤΩΝ ΤΡΙΓΛΙΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΤΡΙΓΛΙΑ ΜΕ ΤΟ (ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ)1978  (Αναγνώστηκε 4095 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Φόρουμ

• Τριγλιανός Απόγονος
  • **
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 4
  • -Λαμβάνω: 13
  • Τόπος: Νέα Τρίγλια Χαλκιδική
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 15
  • Φύλο: Άντρας

<a href="https://www.youtube.com/v/Xux1kabiNQ4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/Xux1kabiNQ4</a>

Η εκδρομή έγινε το 1978 με εμπνευστή τον Μήτσου τον βίλλη και τον Μπόλκα πήγαν στο Καβουνίδη και διέθεσε το κένταυρος χωρίς δεύτερη κουβέντα.

ΚΟΚΚΑΛΑΣ ΑΛΕΚΟΣ

• Τριγλιανός Απόγονος
  • **
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 18
  • Τόπος: Ραφήνα
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 19
Απ: ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑ ΤΩΝ ΤΡΙΓΛΙΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΤΡΙΓΛΙΑ
« Απάντηση #1 στις: 12 Μάρτιος 2010, 06:10:38 μμ »
Εντυπωσια κό βίντεο Αλέκο, μπράβο σου. Διέκρινα αρκετά γνωστά άτομα αν και δεν βοηθάει η εικόνα, όπως η Σοφία Γιαρένη στην αρχή του βίντεο, ο Γιάννης ο Σταυρίδης (Παραδοσια κός Φούρναρης), ο Βασίλης ο Βουδούρης (Ράφτης πατροπαρά δοτος), και άλλοι πολλοί.

Μακάρι να υπήρχαν φωτογραφί ες και να ονομάζαμε τα άτομα αυτά, που είναι και η πρώτη γενιά Τριγλιανώ ν.
Χαίρομαι ιδιαίτερα, που επιτέλους υπάρχει διαδικτυα κά, ένας χώρος να φιλοξενήσ ει και ενώσει ταυτόχρον α, τα Δύο χωριά των Τριγλιανώ ν, αλλά και όσους Τριγλιανο ύς δεν βρίσκοντα ι σε αυτά.
Ευελπιστώ στην ευαισθητο ποίηση σας, ώστε να καταγράψο υμε σημερινές ενημερώσε ις, αλλά και την ιστορία του μερά μας.

alekostriglia

• Επισκέπτης
Υπάρχουν αρκετές φωτογραφί ες αλλά ποιός θα τις αναγνώρισ η ειδικά έχω έναν φάκελο με Ραφινιώτε ς
επεξεργάζ ομαι και άλλα βίντεο σιγά σιγά.

• Global Moderator
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 71
  • -Λαμβάνω: 109
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 112
Αγαπητέ Αλέκο, συγχαρητή ρια και από μένα για αυτήν αλλά και τις άλλες παλιές ταινίες που ζωντανεύε ις. Νομίζω και η ιδέα του Παναγιώτη για να συγκεντρω θούν φωτογραφί ες παλιών Τριγλιανώ ν έχει πολύ ενδιαφέρο ν. Προσθέτω κι εγώ τη δική μου ιδέα: να δεθούν οι φωτογραφί ες με γενεαλογι κά δέντρα για τις οικογένει ες της Τρίγλιας.

• Administrator
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 135
  • -Λαμβάνω: 19
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 27
Κύριε Βασίλη, δυστυχώς το έχω αναφέρει απο τις πρώτες μέρες που κατασκεύα στηκε το φόρουμ,για γενεολογι κό δένδρο.
Αυτό όμως χρειάζετα ι προγραμμα τιστή, για να κατασκευά σει ή προσαρμόσ ει ένα τέτοιο πρόγραμμα και ταυτόχρον α να το ασφαλίσει για κακόβουλε ς επισκέψει ς,φθοράς του. Ένα πατριώτη Γ΄γενιάς που γνώριζα ότι πιθανό μπορεί να βοηθήσει, μετά λύπης μου δεν έχω λάβει απάντηση.

Στην γκάλερυ όμως κάλλιστα μπορούν να μπουν κάποιες φωτογραφί ες αριθμημέν ες, ώστε και αν κάποιος άλλος γνωρίζει ποιοι είναι να μπορούμε να γράφουμε τα στοιχεία τους, στέλνωντα ς τα στην διαχειρισ η.

Αν κάποιος άλλος Πατριώτης, έχει μία άλλη πρόταση - ιδέα, καλό ειναι να την ακούσουμε .
Όλοι μαζί, μπορούμε να ενημερώσο υμε αυτόν τον χρήσιμο χώρο, ώστε να τον έχουν οι νεώτερες γενιές, ως παρακαταθ ήκη την ιστορία των προγόνων μας.

Αλλά και να γνωριστού με, αναπτύσον τας γνωριμίες - φιλίες, ενώνοντας κάθε Τριγλιανό Απόγονο.

• Administrator
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 135
  • -Λαμβάνω: 19
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 27
Εικόνες των προγώνων μας, στην galery μας, είναι η ενότητα που έφτιαξα για να βάλουμε τις φωτογραφί ες και τα ονόματα με την ιδιότητα τους.

Δείτε την φωτό.
Όλοι μαζί, μπορούμε να ενημερώσο υμε αυτόν τον χρήσιμο χώρο, ώστε να τον έχουν οι νεώτερες γενιές, ως παρακαταθ ήκη την ιστορία των προγόνων μας.

Αλλά και να γνωριστού με, αναπτύσον τας γνωριμίες - φιλίες, ενώνοντας κάθε Τριγλιανό Απόγονο.

• Τριγλιανός Απόγονος
  • **
  • Δώστε Συγχαρητήρια
  • -Δώστε: 4
  • Τόπος: Νέα Τρίγλια Χαλκιδική
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 15
Αγαπητοί φίλοι όπως θα δήται στην GALLERY ΣΥΜΠΑΤΡΙΩ ΤΩΝ ΜΑΣ άρχισα να ανεβάζω φωτογραφί ες έχω αρκετές τις οποίες με έχουν δώσει κατά καιρούς χωριανοί μου. Θα ήθελα όσοι έχετε παλιές φώτο να μου τις στείλετε με το ταχυδρομε ίο στην Διεύθυνση Κ.Παπαδάκ η 36 54248 θεσσαλονί κη και εγώ θα σας τις επιστρέψω και με ένα CD Σε ηλεκτρονι κή μορφή. Επίσης όσοι μπορείτε να τις σκανάρετα ι και να μου τις στείλετε σε ηλεκτρονι κή μορφή πάντα γράφοντας ποιους αποικίζου ν στο mail  kokkalas2 007@yahoo.gr ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΚΟΚΚΑΛΑΣ ΑΛΕΚΟΣ

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal