"Στο φόρουμ μας, αναρτούμε ενημερωτικά θέματα, σχετικά με την ιστορία των Τριγλιανών προγόνων μας, για την ενημέρωση σας,
αφήνοντας ταυτόχρονα μία παρακαταθήκη πληροφοριών, για τις επόμενες γενιές."

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΤΡΙΓΛΙΑΝΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΤΡΙΓΛΙΑΣ

Ξεκίνησε από Αλέκος Κοκκαλάς, 17 Μαΐου 2010, 10:27:34 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

0 Μέλη και 1 Επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αλέκος Κοκκαλάς

Αλέκος Κοκκαλάς

16/5/2010

Προς   Τον Δήμαρχο και το Δημοτικό Συμβούλιο Τριγλίας

Αγαπητοί συμπατριώτες

Με αφορμή τις θλιβερές εξελίξεις που αφορούν στην αλλαγή του ονόματος του νέου δήμου στα πλαίσια του σχεδίου Καλλικράτης και την επιχειρούμενη <<εξαφάνιση>> του ονόματός μας συμπαρατασσόμαστε στον αγώνα των δημοτών της Τρίγλιας και ενώνουμε την φωνή μας στις δίκαιες διαμαρτυρίες τους.

Δηλώνουμε κατηγορηματικά και με αγανάκτηση ότι την ταυτότητα μας που σφυρηλατήσαμε στο καμίνι της   ιστορίας στα νερά της Προποντίδας και διατηρήσαμε μέσα από ανείπωτους διωγμούς δεν θα την ξεπουλήσουμε χάριν κοντόφθαλμων και φθηνών μικροκομματικών συναλλαγών.

Να είστε βέβαιοι ότι ο αγώνας μας είναι δίκαιος οι στόχοι μας ευγενείς και η ακατάλυτη τριγλιανή μας δύναμη θα κατατροπώσει τους <<ξίκηδες>>.

Αναμένουμε τις αποφάσεις σας για να συντονίσουμε τις ενέργειες μας.

Ο πρόεδρος

Αλέξανδρος Ιωάννου Κοκκινίδης
Υποναύαρχος Ιατρός Π.Ν ε.α

ΚΟΚΚΑΛΑΣ ΑΛΕΚΟΣ

triglianos - admin foroum

triglianos - admin foroum

Νομίζω ότι δεν έχω να αναφέρω κάτι περισσότερο απο αυτά που αναφέρει ο Κος Σακελαρίδης.

Ως διαχειριστής του ιστότοπου, αναμένω με την σειρά μου να αναρτήσουμε και να συνδράμουμε , στον δίκαιο αγώνα κατά των "ξίκηδων"
Όλοι μαζί, μπορούμε να ενημερώσουμε αυτόν τον χρήσιμο χώρο, ώστε να τον έχουν οι νεώτερες γενιές, ως παρακαταθήκη την ιστορία των προγόνων μας.

Αλλά και να γνωριστούμε, αναπτύσοντας γνωριμίες - φιλίες, ενώνοντας κάθε Τριγλιανό Απόγονο.